Védekezés:
Linkek a témában:
Atkák ellen vegyszerek nélkül
Sok esetben a mértéktelen és széles hatásspektrumú vegyszeres permetezéssel okozzuk a legnagyobb problémát a gyümölcsösünkben-szőlőnkben. Előnyösebb a kíméletes készítmények használata. Megmutatjuk, mit hogyan érdemes használni!
Biológiai védekezési módszerek
Napjaink vegyszerekkel teli világában jó lenne nekünk is követni a kor szavát és vegyszermentes életteret biztosítani a növényeink számára. Ez a rész a fórum hasonló című rovata alapján készült ahol olvashatjuk mindazok hozzászólását, akik kipróbáltak biomegoldásokat és eredményeket értek el, vagy találkoztak olyan cikkel, ami hitelt érdemlõen bizonyítja, hogy sikeresen lehet akár állat, akár gombák, okozta kártevõk elleni fellépésben.
Ragadozó atkák: a láthatatlan segítők
A kártevõ atkáknak sok természetes ellensége ismert, ilyenek pl. a virágpoloskák, a katicabogarak, a zöld fátyolkák lárvái, a ragadozó atkák. Közülük a ragadozó atkák azok, amelyek kellõ számban felszaporodva ugyanolyan hatékonyak, mint a rovar- és atkaölõ szerek.
Madártetű atka
A madártetűatka kártétele több tényezőből adódik össze. A közvetlen kártétel egyik oka a vér szívása után a test felületén jelentkező kiütésszerű pettyezettség a mellkasi és alsó combi tájékon. Ez a vásárló szempontjából esztétikai értékcsökkenést jelent. A másik tényező, hogy a fizikai nyugtalanítás stressz-helyzetet idéz elő, ami rendkívül hátrányos hatással van a tojástermelésre vagy a testtömeg-gyarapodásra.
Takácsatka elleni védekezés dísznövénykultúrákban
A dísznövénytermesztők egyik legveszedelmesebb ellensége a közönséges takácsatka. Rendkívül széles tápnövényköre, gyors szaporodása és mára több növényvédő szerrel szemben kialakult rezisztenciája miatt az ellene történő védekezés nem könnyű. A megfelelő készítmény kiválasztása mellett fontos, hogy jól ismerjük a kártevő életmódját és környezeti igényeit is, mert a védekezési eljárások csak így vezethetnek eredményre.
Atkaölő növényvédő szerek dózisai
Az alábbi linkek a növényvédő szerek .pdf formátumú (Acrobat Reader-rel olvasható) adatlapjaira mutatnak: ENVIDOR, FLUMITE, MAGUS, OMITE, TORQUE.